Ceramika


Ceramika to nieodparta potrzeba.
Nawet jeśli na początku nie wiemy, co stworzyć to ciężko się oprzeć kawałkowi gliny, który leży przed nami. Człowiek uwielbia ściskać, ugniatać, dotykać. Najpierw jest ta pierwotna potrzeba, za którą stoi coś więcej - potrzeba kreacji, stworzenia, wyrażenia tego, co jest w nas, podzielenia się ze światem tym, co mamy mu do przekazania lub nawet zmiany świata poprzez swoją twórczość. 

Ceramika to proces.
Proces tworzenia oraz poznawania siebie. Czasem pod wpływem chwili i natchnienia, czasem spędzamy nad czymś długie godziny. To proces, w którym tak wiele możemy się nauczyć. 

Ceramika to nauczycielka. 
Uczy cierpliwości, uczy pokory, uczy miłości do siebie, uczy akceptacji, uczy wyciągania wniosków z poprzednich działań. Uczymy się ceramiki, uczymy się siebie. Błędy w ceramice nie istnieją, to tylko lekcje, z których wyciągamy wnioski, dzięki którym możemy wzrastać. 

Ceramika to magia.
Zwykły kawałek nagle nabiera formy, pod wpływem naszych dłoni. Ta forma może znów zmienić się w kulę. Tej samej kuli możemy nadać nowe znaczenie. Szkliwo pod wpływem temperatury zmienia się, np.czerwony proszek może zmienić się w każdy dowolny kolor. Gdy dopuścimy do siebie wszystkie żywioły w wypale raku wtedy dopiero dzieje się prawdziwa magia! Koniecznie tego spróbujcie. 

Ceramika to wolność. 
W pewnym momencie uświadomimy sobie, jak dużo możemy zrobić. Będziemy przytłoczeniu ogromem możliwości, bo tak na prawdę możemy wszystko. Wtedy zaczyna się prawdziwa magia. Gdy nie wiesz co zrobić, nasza rada jest jedna: wsłuchaj się w swoje wnętrze. Jeśli nie słyszysz nic to, też w porządku, poczekaj to do Ciebie przyjdzie. 

Ceramika to poznanie siebie. 
Przez tworzenie, możemy zobaczyć co w nas siedzi i wyrazić to, co mamy w środku. Przez pracę z bryłą i kolorem wyrażamy myśli, na które nie potrafimy znaleźć słów. Uważnie obserwując, akt tworzenia i owoce pracy, można zaobserwować kim jesteśmy (i kim są osoby wokół nas). Poznajemy siebie, swoje otoczenie i nasze wewnętrzne dziecko. 

Ceramika to żywioły.
Ognia, ziemi, wody, powietrza - dopełnieniem jest eter. Coś nie uchwytnego w świecie materialnym. Można powiedzieć, że eter to nasza wyobraźnia. Dzięki ceramice eter może się zmaterializować. Rozumiemy jak wielką moc ma w sobie ceramika i naszym celem jest zapewnienie każdemu, tego czego potrzebuje do wzrostu i rozwijania się jako ceramik. 


My, jako Twoje wsparcie. 

Nasza misja to zapewnienie Ci wszechstronnego wsparcia na każdym etapie Twojej pracy. Zapewniamy: doradztwo, szeroki wybór produktów, profesjonalną realizację zamówień. Bez względu czy brakuje Ci gliny, inspiracji, wiedzy jesteśmy tu dla Ciebie! 

Pragniemy aby ceramika była dostępna dla jak najszerszego grona osób, ponieważ wierzymy w jej magiczną moc.